پارس کالابران ساینار

سرویس کوریر چیست؟

سرویس کوریر

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” overlay_strength=”0.3″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

سرویس کوریری یا کوریر سرویس (Courier Service)

منظور از کوریر همان پیک خودمان است و کوریر سرویس آن شرکتی است که خدمات حمل بار و بسته را انجام می‌دهد. کلمه‌ی کوریر که در این عبارت آمده، معنای گسترده‌ای دارد و تنها برای اشاره به پیک موتوری استفاده نمی‌شود. ممکن است یک کوریر سرویس از هواپیما و کشتی برای حمل بار استفاده کند و شرکتی دیگر، ماشین‌های سنگین مثل تریلی، کامیون و تریلی را برای حمل جاده‌ای به کار بگیرد. از وسایلی موتوری و غیرموتوری تک‌نفره هم در حجم زیاد در کوریر سرویس‌ها استفاده می‌شود. بسیاری از شرکت‌های کوریر سرویس در کنار استفاده‌ی گسترده از موتور سیکلت، چیزهای دیگری از قبیل دوچرخه، اسکوتر و حتی خود افراد پیاده را هم به عنوان یک کوریر قبول دارند. بهتر است نگاه دقیق‌تری به این کلمه داشته باشیم.

کوریر سرویس چه کارهایی انجام می‌دهد؟

وظیفه‌ی اصلی کوریر سرویس‌ها، رساندن بسته مشتریان به مقصد مورد نظر آنها است. یک کوریر سرویس می‌تواند واسطه‌ای در کسب‌وکارهای B2C و B2B باشد؛ یعنی برای یک کوریر هیچ فرقی ندارد که قرار است بسته‌ی یک فروشگاه اینترنتی را به دست مشتری نهایی‌اش برساند یا اینکه باید بسته‌ای را از یک سازمان بگیرد و به سازمان دیگری تحویل دهد. این کار است باید در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود و در این شرکت‌ها، هیچ‌گونه عذر و بهانه‌ای برای دیر رساندن کالا قابل قبول نیست. یک شرکت کوریر سرویس باید بتواند بسته را از در منزل مشتری دریافت کند و در منزل گیرنده به او تحویل دهد؛ یعنی لزوما قرار نیست خود مشتری به شعبه‌های کوریر سرویس مراجعه کند. با آوردن این تعریف از شرح کار یک شرکت کوریر سرویس، لازم است به عبارت‌های فرست مایل دلیوری و لست مایل دلیوری هم اشاره شود. این دو عبارت، کار شرکت‌‎های لجستیک را به ۲ بخش تقسیم می‌کنند که گرفتن بسته از فرستنده با نام فرست مایل و تحویل دادن آن به گیرنده با نام لست مایل شناخته می‌شود. بسته‌ای که توسط یک کوریر سرویس جابجا می‌شود می‌تواند یک پاکت نامه‌ی ساده باشد یا یک کالای باارزش را درون خود داشته باشد. چیزی که در این کار ارزش دارد، تحویل دادن امن و سریع بسته است.

پارس کالابران ساینار ارائه دهنده سرویس کوریری در داخل کشور با بالاترین کیفیت و دارای مجوز از اولین پست خصوصی کشور این خدمت رو بصورت درب به درب و با افراد مجرب ارائه می دهد.

چه چیزهایی برای مشتری کوریر سرویس اهمیت دارند؟

بسته‌ای که توسط کوریر سرویس جابجا می‌شود، می‌تواند هر چیزی باشد؛ از یک پاکت نامه‌ی ساده گرفته تا یک جعبه یا حتی پالت‌های حمل بار می‌توانند بسته‌های بار کوریر سرویس‌ها باشند؛ این موضوع به مشتری کوریر سرویس و نوع خواسته‌اش بستگی دارد. به عنوان مثال رستورانی که برای رساندن یک پیتزا به دست مشتری‌اش به پیک موتوری نیاز دارد، از نظر نوع نیاز با کسی که می‌خواهد یک سرویس جواهر قیمتی را به آن سر دنیا بفرستد فرق دارد. در چنین سرویس‌هایی ممکن است به وسیله‌ی نقلیه متفاوتی هم نیاز باشد. باز به عنوان مثال در نظر بگیرید برای حمل بسته درون یک شهر شلوغ و پر از ترافیک، استفاده از یک ماشین ون راه‌حل بهتری است یا استفاده از یک پیک دوچرخه سوار؟ مسلم است که استفاده از دوچرخه در فضای پرترافیک سرعت رساندن بسته‌ها را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. مهم است که ارائه‌دهنده‌ی این سرویس بداند مردم تحت هر شرایطی سرعت زیاد و قیمت مناسب را می‌خواهند.

دامنه کاری کوریر سرویس تا کجا است؟

یک شرکت کوریر سرویس معمولا به حد و مرزهای جغرافیایی وابستگی ندارد و سعی می‌کند بین‌المللی فکر کند. البته شرکت‌های زیادی هم وجود دارند که تنها در مرزهای یک کشور کار می‌کنند و به بقیه‌ی دنیا کاری ندارند. اما آن کوریر سرویسی موفق است که بتواند هر باری را از هر نقطه‌ی دنیا به یک نقطه‌ی دیگر آن برساند. دنیای ما به این سمت حرکت کرده که بسیاری از عزیزان‌مان مجبور شده‌اند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند و برای رساندن بسته‌ای به دست آنها، ناچاریم از شرکت‌های حمل و نقل کمک بگیریم. به غیر از بسته‌هایی که برای اعضای خانواده فرستاده می‌شوند، بسته‌هایی که بین شرکت‌ها جابجا می‌شوند هم به یک واسط بین‌المللی نیاز دارند. کافی است به نمونه‌های موفق بین‌المللی نگاه کنید؛ آنهایی که معروف شده‌اند و در میان مردم تمام دنیا شناخته‌شده هستند، چنین رویکردی به قضیه‌ی حمل بار داشته‌اند. از دل همین نگاه، شرکت‌هایی مثل تی ان تی (TNT)، فدکس (FedEx) و دی اچ ال (DHL) بیرون آمده‌اند.

چرا کوریر سرویس اهمیت دارد؟

با توجه به گسترش تجارت الکترونیک و فروشگاه‌های اینترنتی، نیاز به یک سرویس تحویل بسته خوب بیشتر از اینکه یک گزینه قابل انتخاب باشد، به یک ضرورت تبدیل شده است. این نیاز با نگاه به وضعیت مشتریان پرمشغله‌ای که نیاز به سرعت در تحویل گرفتن بسته دارند، شدیدتر هم می‌شود. به همین دلیل ممکن است پیدا کردن یک کوریر سرویس خوب و کاربلد که بسته‌هایتان را با قیمت مناسب ارسال کند، کار بسیار سختی باشد. البته تحمل این سختی بی‌نتیجه نمی‌ماند و زمانی ارزش خود را نشان می‌دهد که ببینید خیال‌تان از بابت ارسال سریع و دقیق بسته راحت است. برای رسیدن به این راحتی خیال می‌توانید چند نفر پیک را به صورت استخدامی وارد شرکت‌تان کنید یا اینکه از کوریر سرویس‌های ملی یا بین‌المللی استفاده کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.