پارس کالابران ساینار

تفاوت کارگو و فریت بار

تفاوت کارگو و فریت بار

تفاوت کارگو و فریت بار چیست؟

خیلی از کاربران تفاوت کارگو و فریت بار را نمی دانند.کسانی که قصد مسافرت و مهاجرت به مدت طولانی به کشورهای دیگر را دارند ، می توانند لوازم و بارهای مورد نیاز خود را از طریق شرکت های فریت بار و حمل هوایی به کشور مورد نظر بفرستند. در اصطلاح به آن دسته از بارهایی که ماهیت تجاری ندارند و نوعی بار خصوصی محسوب می شوند فریت بار می گویند . برخی از تاجران بین المللی برای ارسال محموله و کالاهای خود و یا بارهای خریداری شده از کشور دیگر می توانند از خدمات شرکت هواپیمایی جهت ارسال به کشور مقصد استفاده کنند . به آن دسته از محموله های باری که به صورت حمل بار هوایی به کشور مقصد ارسال می شوند کارگو می گویند ، در اصطلاح به آن دسته از محموله هایی که ماهیت تجاری داشته کارگو گفته می شود.[/vc_column_text][vc_column_text]

نکات مهم در مورد فریت بار مسافری

  1.  اگر شرکت هواپیمایی خاصی را برای مسافرت خود در نظر دارید، الزامی نیست که بار خود را نیز از طریق همان شرکت فریت کنید و می توانید شرکت هواپیمایی دیگری را انتخاب کنید.
  2. شرکت هایی را برای انجام فریت بار خود انتخاب کنید که دارای مجوز بوده و مکانی مشخص در فرودگاه داشته باشند. دقت داشته باشید که برای زدن بارنامه، هرگز پته سبز گمرکی را به افراد غیر مسئول تحویل ندهید.
  3. به یاد داشته باشید که هزینه اصلی که برای فریت بار پرداخت می کنید، بابت بارنامه است و آن را نیز باید با شرکتی که حمل آن را انجام می دهد، تسویه کنید. گمرک جمهوری اسلامی ایران  هیچ گونه هزینه ای برای انجام تشریفات گمرکی از شما دریافت نمی کند و تنها برای صدور پته کالای فریتی مبلغ هزارتومان را باید پرداخت کنید.
  4. به دلیل رقابت بین شرکت حمل و نقل هوایی، قیمت ها در مسیرهای مشخص با هم متفاوت است. بنابراین بهتر است که قبل از بارنامه زدن، قیمت ها را از آژانس های مختلف در مسیرهای مختلف استعلام بگیرد و سپس نسبت به آن اقدام کنید.

شرکت خدمت دهنده

بدون شک شرکت یا ایرلاینی که قرار است کارگو را برای شما انجام بدهد، یک نرخ به خصوص دارد. برخی از ایرلاین­ها به دلیل سابقه، اعتبار و کیفیت خدمات برند خود قیمت بالاتری نسبت به سایر ایرلاین­ها دارند. بهتر است که پیش از انجام کارگو به میزان بودجه خود نگاهی بیاندازید تا بتوانید بهتر در زمینه انتخاب شرکت خدمت دهنده کارگو تصمیم گیری کنید.

در ضمن لطفا توجه داشته باشید که این خدمات نیز مانند فریت بار، بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود.

معمولا چند مرحله برای کارگو انجام می شود بطور کلی می توان بصورت زیر خلاصه و جمع بندی کرد:

• از بسته بندی مناسب شرکت خدمات کارگو اطمینان حاصل کنید
• مشخصات کالاهای مورد نظر خود (مانند وزن و ابعاد) را به دقت بررسی و یا محاسبه کنید
• درخواست ارسال بار و محموله مورد نظرتان را به شرکت ارائه دهنده خدمات کارگو بدهید
• پرداخت هزینه های کارگو
• انجام مراحل اداری لازم و در نهایت دریافت فاکتور
• تحویل اجناس و کالاها
• در نهایت پس از رسیدن پرواز های کارگو به مقصد پیگیری بار

شرکت پارس کالابران ساینار با تجربه ای موفق در زمینه های بسته بندی و حمل بار به کلیه نقاط داخل و حتی خارج از کشور، در خدمت شماست. جهت رزرو خدمات کارگو با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.