یکی از راه های ارسال بار برای مهاجرت به کشورهای آمریکایی یا اروپایی، استفاده از خدمات فریت مسافری است. با استفاده از فریت باری مسافری پارس کالابران ساینار می توانید تمامی وسایل و ابزارهای خود را به راحتی و با کمترین هزینه ها، به مقصد مورد نظر خود ارسال کنید. پارس کالابران ساینار کلیه امور دریافت، بسته بندی و ارسال بار را با نهایت دقت و کیفیت انجام می دهد. اگر قصد ارسال کالاهای خطرناک در فریت مسافری را داشته باشید، در ادامه این مطلب می توانید با ضوابط و بایدها و نبایدهای و قیمت بسته بندی کالای خطرناک آشنا شوید.

شرکت پارس کالابران ساینار ضمن ارائه کلیه خدمات لجستیک، فریت بار مسافری، تجاری، صنعتی و ارسال بار به سراسر دنیا، همچنین امکان خرید، فروش و بسته بندی کالاهای خطرناک با مناسب ترین قیمت و هزینه ها را نیز فراهم کرده است. اما به چه مواردی کالای خطرناک گفته می شود؟

کالای خطرناک چیست؟

مشتریان عزیز می توانند برای خرید بسته بندی و یا سفارش بسته بندی، بارگیری و ارسال کالاهای خطرناک یا DGR خود را با نازلترین قیمت و هزینه تمام شده به ما بسپارند. در مواقعی ممکن است قصد ارسال کالای خطرناک و یا صادرات آن را داشته باشید. حمل کالاهای خطرناک ممکن است در هنگام حمل هوایی یا سایر روش های ارسال بار، مشکل ساز شود.

اگر بسته بندی کالای خطرناک به درستی انجام نشود، ممکن است خطراتی برای سلامتی افراد و یا اموال آنها در پرواز به وجود بیاید. این در صورتی است که با رعایت ضوابط و استانداردها، می توان کالاهای خطرناک را با پروازها حمل کرده و به مقصد رسانید. اما منظور از استانداردها چیست؟ بسته بندی کالای خطرناک باید با اصولی خاص انجام شود. این کار با توجه به معیارهایی که کمینه کارشناسان سازمان ملل متحد تدوین کرده، انجام می شود.

اما دسته از کالاها هستند که به قدری خطرسازند، که حمل آنها با هواپیما ممکن نیست. این کالاها را باید با پروازهای باری (نه مسافری) ارسال کرد. علاوه بر این، هر شرکت هواپیمایی نیز محدودیت هایی برای ارسال بار و کالای خطرناک دارد. برخی سخت گیری ها برای بسته بندی کالای خطرناک، توسط شرکت های هواپیمایی نیز اعمال می شود. برخی از این اقلام که به آن کالای خطرناک می گوییم، عبارتند از:

 • مواد شیمیایی
 • مواد نفتی
 • مواد پتروشیمی
 • مواد پزشکی و عفونی
 • مواد سمی و خورنده
 • مواد قابل اشتعال و منفجره
 • مواد رادیو اکتیو و غیره.

بسته بندی اصولی کالاهای خطرناک

در قسمت قبل با انواع کالای خطرناک آشنا شدید، در صورتی که اصول بسته بندی کالای خطرناک، به درستی انجام شود، ارسال آن بدون مشکل خواهد بود. بسته بندی کالای خطرناک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. باید به ماهیت کالا توجه شده و با توجه به ویژگی های آن، بسته بندی مناسب آن انتخاب شود. زیرا در ارسال بار هوایی، شرایط متفاوت بوده و لرزش، تغییرات دما و فشار ممکن است بر کالای خطرناک، تاثیرگذار باشد.

اگر ارسال بار توسط هواپیماهای مسافری انجام شود، باید اصول ایمنی به خوبی رعایت شود تا هیچگونه خطری متوجه جان مسافران نباشد. حتی در ارسال بار با هواپیمای باری نیز رعایت اصولی بسته بندی، خطرات مالی را کاهش می دهد.

لازم به ذکر است که انواع لوازم و تجهیزات به منظور فروش و خرید توسط مشتریان و یا بسته بندی کالاهای خطرناک توسط تیم مجرب پارس کالابران ساینار موجود است. این لوازم عبارتند از:

 • انواع کارتن
 • صندوق های چوبی، فلزی و غیره
 • مواد نشت گیر
 • ظروف UN و غیره.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ها و قیمت همچنین خرید بسته بندی کالاهای خطرناک و ارسال کالا و این اقلام با شماره ی 09901500678 تماس بگیرید. همچنین برای کسب اطلاعات لازم در خصوص مدارک لازم جهت ارسال کالای خطرناک اینجا کلیک کنید. مشاوران ما همه اطلاعات لازم در خصوص هزینه بسته بندی کالاهای خطرناک را در اختیار شما خواهند گذاشت.