پارس کالابران ساینار

نحوه ارسال مرسولات پستی

ارسال مرسولات پستی

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” overlay_strength=”0.3″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]بهترین و مطمئن ترین نوع ارسال مرسوله در سرتاسر ایران از طریق پست می باشد, که شما می توانید نسبت به مراحل و انتخاب نوع این سیستم به ارسال مرسولات پستی خوب بپردازید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

مراحل ارسال مرسوله پستی

مرحله قبول

درمرحله قبول ،مشتریان می توانند از شیوه های مختلفی استفاده کنند که بستگی به انتخاب خود آنان و مهلت لازم برای ارسال مرسولات دارد . اگرشخصی قصد ارسال نامه ای را داشته باشد که عجله ای دررسیدن آن به مقصد نیست می تواند نامه را در پاکت استاندارد قرار دهد و پس از چسباندن در پاکت ،تمبر را در محل مخصوص الصاق نموده و با درج نشانی و آدرس دقیق و کدپستی ده رقمی ،نامه را درون نزدیکترین صندوق پستی بیاندازد.

صندوق پستی از قدیمی ترین واحدهای قبول پستی است که درسطح شهر ها و روستاها فعال هستند که با طراحی استاندارد پستی ،در فواصل معین نصب میگردند ودارای رنگ واحدی هستند.

درصورتیکه ازنظرزمانی مهلت ارسال،اهمیت داشته باشد ،برای هرچه سریعتر رسیدن مرسولات لازم است تابه طریق دیگری اقدام نماییم. بدین ترتیب که با مراجعه به یکی ازباجه ها، دفاتر،آژانس ها ،نمایندگی های پستی و دفاترخدمات ارتباطی مستقر در مناطق شهری و روستایی پس ازمشخص کردن نوع، وزن و مشخصات مرسوله برای متصدی پست، بااستفاده از سرویس های متنوع و مختلف پستی نظیر سفارشی، پیشتاز ، مرسوله خویش را به پست تحویل تا هرچه سریعتر و مطمئن تر به دست گیرنده برسد.

مرحله آماده سازی

مرحله بعدی شامل تجزیه و آماده سازی مرسولات است .دراینجا مرسولات و امانات ، بسته به نوع ،اندازه ومقصدی که دارند دسته بندی می شوند و.تاریخ ورود آنها ومحل پست کردنشان ثبت می شود. دراین مرحله برحسب استان، شهر ،منطقه ، و یا اگر مقصد خارج از کشور باشد ،مرسولات و امانات از یکدیگر جدا می شوند و هر دسته را درکیسه مخصوص مقصد مورد نظر قرارمی دهند و سپس به قسمت حمل تحویل می گردد.

مرحله رهسپاری

مرحله سوم رهسپاری می باشد که دراین بخش مرسولات و امانات پستی را در وسیله نقلیه مناسب قرار می دهند.هواپیما ،قطار،کشتی برای فواصل دور و اتومبیل ، کامیون و وانت برای فاصله های نزدیک مورد استفاده قرارمی گیرد.

مرحله توزیع

مرحله چهارم که توزیع نام دارد ،آخرین مسیری است که مرسولات و امانات پستی طی می کنند. دردفاتر پست مقصد ،مرسولات وامانات از کیسه ها خارج می شود وآنها را به ترتیب منطقه ، خیابان وکوچه دسته بندی می کنند وهردسته را به پستچی منطقه می سپارند.

پستچی، پیاده ،با موتور یا اتومبیل از خیابان ها و کوچه ها می گذرد و نامه ها را به آدرس گیرنده می رساند. اگرمرسوله سفارشی باشد، گیرنده باید دفتر رسید را امضاء کند.

ازآنجا که درکلیه اماکن اعم ازمسکونی،تجاری،اداری و صنفی به ازای هر واحد جداگانه ،نصب صندوق پستی الزامی است ،لذا یکی ازبرنامه های پست پیگیری موضوع الزام نصب صندوق های پستی درب اماکن با توجه به استاندارد های تعیین شده است.

این صندوق ها باید کاملا ً درمعرض دید باشد ،به نحوی که دسترسی به صندوقها برای نامه رسانان و عموم به راحتی میسر باشد.

برروی صندوق ها بایستی برچسبی به ابعاد ۲۵×۱۰۰ میلی متر برای درج کدپستی ده رقمی واحد مسکونی ویا تجاری ونیزمشخصات صاحب واحد مسکونی مرکز یا موسسه الصاق گردد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

انواع ارسال مرسولات پستی

پست، خدمات متفاوتی برای شما عزیزان در نظر گرفته که با استفاده بجا و درست از مزایای هریک از آن‌ها، می‌توانید تا حجم زیادی از امور را به ‌راحتی مدیریت کنید. از روش‌های ارسال انواع پست داخلی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

پست پیشتاز:

پست پیشتاز سریع‌ترین سرویس پستی حال حاضر در ایران است که در کوتاه‌ترین بازه زمانی از حداقل ۲۴ الی نهایتاً ۴۸ ساعت، به ارسال کالا و نامه‌های شما می‌پردازد. این سرویس امکان پست خارجی را نیز فراهم آورده و شخص می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نتیجه دلخواه خود را به دست آورد. ارسال مرسوله در این سرویس با امکانات خاصی ازجمله امکان رهگیری مرسوله از طریق بارکدهای ۱۰ و یا ۲۰ رقمی روی محصول مواجه است. فرستنده می‌تواند جهت اطلاع از فرایند پست مرسوله خویش، بارکد ذکرشده را از طریق سایت پیگیری نماید.

پست سفارشی:

پست سفارشی یکی از پرطرفدارترین سرویس‌های پستی ایران می‌باشد که می‌توان با استفاده از آن به ارسال کالا و یا نامه پرداخت. پست سریع محموله، از ویژگی‌های اصلی این سرویس است. مأموران پست در زمان تحویل بار، از گیرنده، تأییدیه لازم را دریافت کرده و فرستنده نیز می‌تواند با در دست داشتن قبض ارسال بار خود، از سرنوشت مرسوله باخبر گردد.

پست عادی:

پست عادی، خاطره‌انگیزترین نوع پست می‌باشد که هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. صندوق‌های پست سالیان سال صندوقچه بسیاری از اسرار بوده‌اند. در پست عادی، می‌توان با الصاق تمبر برنامه، آن را به نقطه‌ای دیگر از این سرزمین راهی کرد. این سرویس تنها برای ارسال نامه و مطبوعات مناسب است و قابلیت ارسال کالا را ندارد.

پست دو قبضه:

درصورتی‌که فرستنده نگرانی‌های خاص خود مبنی بر ارسال به‌موقع و درست محموله را داشته باشد، می‌تواند از سرویس دوقبضه استفاده نماید. در این سرویس، مأمور پست بلافاصله پس از تحویل محموله پستی، رسیدی مبنی بر تحویل، از گیرنده دریافت داشته و آن را برای فرستنده می‌فرستد. باید توجه داشت که هزینه این نوع پست به‌مراتب بیشتر می‌باشد زیرا فرستنده باید هزینه ارسال محموله‌ی مضاعف را نیز بپردازد.

پست یافته:

بسیاری از ما همیشه نگران از دست دادن مدارک و مفقود شدن آن‌ها هستیم. برخی از ما نیز این تجربه را داشته و برای دریافت مجدد مدارکمان، روزها دوندگی کرده‌ایم. یکی از ساده‌ترین روش‌هایی که می‌توان از آن استفاده کرد، پست یافته می‌باشد. این سرویس باهدف استرداد اسناد یافت شده و بازگرداندن آن به صاحبان اصلی آن‌ها راه‌اندازی شده است. فرد می‌تواند در صورت مفقود شدن مدارک، درخواستی به اداره پست ارائه داده تا در صورت یافت شدن مدارک مذکور در صندوق‌های پستی، به‌راحتی به صاحب آن ارسال گردد. لازم به ذکر است که هزینه پست در این سرویس به عهده مشتری است.

ارسال سریع کالا

ارسال بار، نامه و انواع کالا توسط پست تبدیل به امری شایع شده است که در حال حاضر بسیاری از افراد برای ارسال محمولات خود به داخل یا خارج از کشور از آن بهره می‌برند. پست خارجی یکی از امن‌ترین روش‌های ارسال کالا برای عزیزان دور از وطنمان می‌باشد که می‌تواند در سریع‌ترین زمان، دسترسی آن‌ها به مرسولات را ممکن سازد. حمل بار و ارسال به‌موقع آن، بدون هیچ خطایی از تخصص ما در شرکت پارس کالابران ساینار بوده که با ارائه انواع روش های ارسال کالا می‌تواند آسودگی خاطر برای شما عزیزان به ارمغان آورد.[/vc_column_text][vc_column_text]

نحوه ارسال مرسولات پستی

برای مراحل ارسال مرسوله پستی و نحوه ارسال و بسته بندی کالا می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]