فریت و ارسال بار

فریت بار مسافری به استرالیا | ارسال بار به استرالیا | صادرات به استرالیا

فریت بار به استرالیا

استرالیا یکی از پیشرفته ترین کشورهای توسعه یافته می باشد و همچنین کوچک ترین قاره های جهان می باشد. افرادی که برای ادامه ی زندگی ، تحصیل یا اهداف کاری قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند نیاز است که وسایل و لوازم زیادی را به استرالیا حمل و ارسال نمایند. این کار از طریق پروازهای مسافری مشکلات زیادی را به همراه داشته و هزینه ی بالایی در برخواهد داشت. ارسال بار فریت به تمام شهرهای استرالیا آزاد بوده با اخذ مبلغ ناچیزی در حدود 40 دلار در مقصد، بدون هیچگونه عوارض گمرکی انجام می شود. ارسال بار و صادرات به استرالیا با در نظر گرفتن موارد بهداشتی مربوط به ویروس کرونا بلامانع و قانونی است.

بارهای هوایی بین ۵ الی ۱۰ روز زمان برای رسیدن بار از ایران به استرالیا به صورت هوایی مورد نیاز است. بارهای دریایی حدودا ۴ الی ۷ روز برای رسیدن بار به بندر عباس و همچنین ۲۰ الی ۳۰ روز برای رسیدن بار به شهرهای استرالیا مورد نیاز است.

فریت مسافری به استرالیا

با در نظر گرفتن محدودیت ایرلاین ها برای میزان بار مجاز مسافر که حدود 30 کیلوگرم بوده و همین طور هزینه بالای اضافه بار در صورت داشتن اضافه بار پیشنهاد ما به شما سرویس فریت بار مسافری است، به این ترتیب مبلغ مورد نیاز برای ارسال بار به استرالیا حدود یک سوم جریمه اضافه پار پای کانتر است.فریت بار مسافری به استرالیا

هزینه لازم برای فریت بار به استرالیا با در نظر گرفتن شهر مورد نظر شما برای ارسال لوازم محاسبه می شود. توجه داشته باشید که وجود واسطه ها همواره باعث افزایش قیمت، افت کیفیت خدمات و گاهی سوء استفاده در ارائه سرویس شما می شود. به طور کلی هزینه نهایی فریت بار با در نظر گرفتن عوامل مختلفی تعیین می شود که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

هزینه فریت بار به استرالیا

برای ارسال بار به هر یک از شهرهای استرالیا هزینه فریت بار متفاوت می باشد. هزینه فریت بار هوایی استرالیا مانند دیگر خطوط هوایی تابع دو عامل وزن و حجم میباشد. محاسبه هزینه ها برای فریت بار مسافری به پارامترهای دیگری هم بستگی دارد از جمله:

 • وزن و ابعاد کالا
 • نوع بار
 • نحوه ی بسته بندی
 • فاصله ی حمل بار تا مقصد
 • هزینه های گمرکی و انبار داری
 • قوانین خاص کشور های مبدا و مقصد
 • قوانین و تعرفه های شرکت های خدمات دهندهفریت بار مسافری به استرالیا

مدارک لازم برای فریت بار به استرالیا

مدارکی که برای فریت بار مسافری بصورت هوایی و از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) مورد نیاز است:

 • یک کپی یا عکس از بلیط هواپیمای شما
 • اصل و کپی پاسپورت یا کارت ملی فرستنده‌ی بار
 • پکینگ لیست (لیست بار موجود در بسته‌های شما)

اگر بار شما ماهیت تجاری داشته باشد علاوه بر موارد بالا مدارک دیگری هم نیاز است از جمله:

 • کارت بازرگانی و یا معرفی‌نامه از شرکت جهت ارسال بار تجاری به استرالیا
 • مجوزهای لازم جهت اخذ مجوز صادراتی (در صورت لزوم)
 • پکینگ لیست (لیست بار موجود در بسته های شما)
 • اینوویس

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در کالابران ساینار تماس حاصل فرمائید.

مراحل لازم برای ارسال بار به استرالیا

بعد از بررسی مدارک لازم برای انجام فریت بار می خواهیم با روند مراحلی که برای فریت بار مسافری به استرالیا باید طی شود بپردازیم:

 • برقراری تماس با شرکت پارس کالابران
 • بسته بندی تخصصی بار شما اعم از لوازم منزل، لوازم شخصی و …
 • انتقال بار از منزل یا شرکت شما به فرودگاه امام خمینی (ره)
 • تهیه و تکمیل مدارک فریت بار مسافری
 • گرفتن مجوزهای لازم جهت فریت بار به استرالیا
 • انجام تشریفات گمرکی برای ارسال بار به استرالیا
 • صدوربارنامه ، گرفتن رزرو و صدور بیمه نامه فریت بار به مقصد فرودگاه استرالیا
 • الصاق تگ و لیبل ، ایکس ری و تحویل بار به ایرلاین
 • تحویل بارنامه و سایر مدارک به مشتری و تسویه حساب
 • پشتیبانی و پیگیری بار تا رسیدن آن به شهر مورد نظر شما در کشور استرالیا

لازم به ذکر است کلیه مراحل حمل بار هوایی شما توسط شرکت انجام شده و موارد ذکر شده برای آگاهی کامل شما از روند ارسال بار می باشد. برای اطلاع از شرایط فریت بار مسافری به ملبورن می توانید مقاله ای را که در این رابطه آماده کرده ایم مطالعه کنید.

مواردی که برای فریت مسافری به استرالیا باید رعایت کنید

به خاطر داشته باشید که یک هفته تا 10 روز قبل از زمان سفر، مراحل ارسال فریت بار را انجام دهید.

 توجه داشته باشید که گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) روزهای جمعه و تعطیلات رسمی بسته است. بنابراین حداقل دو روز قبل از سفر برای ارسال فریت بار مسافری اقدام کنید.

برای انجام فریت بار مسافری از شرکت های معتبر دارای مجوز فریت بار که در فرودگاه امام خمینی (ره) دفتر رسمی دارند اقدام کنید.

پس از اینکه بار شما به مقصد برسد هزینه انبارداری آن تا 48 ساعت رایگان و بعد از آن با توجه به وزن، حجم و نوع بار تعیین می شود. به علاوه در مقصد باید پکینگ لیست، شماره بارنامه و کارت شناسایی (پاسپورت) خود را ارائه دهید. یکی از موارد ممنوع برای فریت بار مسافری به استرالیا همراه داشتن غلات و محصولات کشاورزی است، دلیل آن هم جابه جایی بیماری های گیاهی بین قاره ای است.

مراحل صادرات به استرالیا

صادرات به استرالیا از ایران می‌تواند مراحل زیر را شامل شود:

۱. شناسایی کالاها: در این مرحله، شما باید کالاهایی که می‌خواهید به استرالیا صادر کنید، شناسایی کنید. این شامل تحقیقات بازار و شناخت نیازهای بازار استرالیا و همچنین تطبیق کالاهای خود با مقررات و استانداردهای استرالیا می‌شود.

۲. ثبت نام و مجوزها: شما باید درباره مقررات و قوانین صادرات به استرالیا آگاهی داشته باشید و ثبت نام لازم را در مقامات مربوطه انجام دهید. برخی از کالاها ممکن است نیاز به مجوزهای خاصی مانند مجوزهای بهداشتی یا مجوزهای ویژه صادرات داشته باشند.

۳. تنظیم مدارک صادرات: در این مرحله، شما باید مدارک صادراتی مورد نیاز را تهیه کنید. این ممکن است شامل فاکتورهای تجاری، بارنامه‌ها، گواهی‌های کشوری و سایر اسناد مربوطه باشد. همچنین، باید نکاتی مانند نامه‌های اعلامیه ارزش و سایر اسناد مربوطه را در نظر بگیرید.

۴. بسته‌بندی و حمل و نقل: کالاهای شما باید بسته‌بندی شده و برای حمل و نقل آماده شوند. بسته‌بندی باید با استانداردهای بین‌المللی همخوانی داشته باشد و برای جلوگیری از آسیب‌ها در طول حمل و نقل، کالاها باید به‌طور محکم بسته شوند.

۵. ارسال و گذراندن مرزها: پس از بسته‌بندی و آماده‌سازی کالاها، آنها را می‌توانید ارسال کنید. بسته به نوع کالا و روش حمل و نقل، ممکن است از طریق دریا، هوا یا زمین ارسال شوند. همچنین، باید مراحل گذر از مرزها و رسیدن به مقصد را در نظر بگیرید.

۶. ترخیص گمرکی: در استرالیا، برای ترخیص کالاها، باید مقررات گمرکی مربوطه را رعایت کنید. شما باید اطلاعات مربوط به کالاها را در اختیار گمرک قرار دهید و مراحل ترخیص را انجام دهید.

۷. توزیع و فروش: پس از ترخیص گمرکی، کالاهای شما آماده توزیع و فروش در بازار استرالیا خواهند بود. می‌توانید بازاریابی کنید، توزیع کنندگان محلی را پیدا کنید و کالاهای خود را به مشتریان نهایی عرضه کنید.

توصیه می‌شود که قبل از شروع به فعالیت صادراتی، با مقررات و قوانین کشور مقصد آشنا شوید و با مشاوران حقوقی یا کارشناسان صادرات مشورت کنید تا همه مراحل به درستی انجام شود. همچنین، همکاری با شرکای تجاری محلی و ایجاد روابط قوی در بازار استرالیا نیز می‌تواند در موفقیت صادرات شما تأثیرگذار باشد.

راهنمای تحویل بار در استرالیا

 1. هزینه انبارداری تا 48 ساعت رایگان و پس از آن با توجه به وزن، حجم و نوع بار تعیین می شود.
 2. ارائه پکینگ لیست و اینوویس، شماره بارنامه و کارت شناسایی (پاسپورت) در مقصد الزامی است.
 3. مقدار ارز مجاز همراه برای هر نفر بدون اعلام به گمرک 10 هزار دلار و یا معادل خارجی آن است.
 4. همراه داشتن غلات و محصولات کشاورزی، به علت جابجایی بیماری‌ های گیاهی بین قاره ای، به استرالیا ممنوع است.