پارس کالابران ساینار

فریت بار مسافری

ارسال فریت مسافری ، بارنامه

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” column_margin=”default” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″ shape_divider_position=”bottom” bg_image_animation=”none”][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_link_target=”_self” column_shadow=”none” column_border_radius=”none” width=”1/1″ tablet_width_inherit=”default” tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” overlay_strength=”0.3″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid” bg_image_animation=”none”][vc_column_text]

فریت بار مسافری

به بارهوایی مسافران گفته می‌شود که از طریق گمرک فرودگاه ها و به صورت غیر همراه و از طریق صدور بارنامه هوایی با هزینه بسیار کمتر نسبت به اضافه بار همراه مسافر به مقصد ارسال گردد.بهترین راه برای جابجایی و ارسال لوازم شخصی و وسایل منزل مسافران به خارج از کشور، اعم از دانشجویان و مهاجران میباشد. در این روش بجای پرداخت هزینه های سنگین اضافه بار مسافری، و محدودیت های زیاد حمل بار همراه ، شما میتوانید با پرداخت مبلغی به مراتب پایین تر ، تمام لوازم شخصی و لوازم منزل خود را پیش از پروازتان ، به مقصد خود فریت یا ارسال نمایید. فریت بار مسافری میتواند بصورت هوایی ، دریایی و زمینی انجام شود و تمام تشریفات گمرکی میبایست پیش از سفر شما انجام گیرد.[/vc_column_text][vc_column_text]

فریت بار مسافری برای چه کسی مقرون به صرفه است؟

حمل بار به صورت فریت بار مسافری برای همه مقرون به صرفه است. البته می‌توان بار خود را به داخل پرواز برد. بیشترین ایرلاین‌ها تا سقف 25 الی 30 کیلوگرم اجازه حمل بار همراه مسافر را می‌دهند و اگر بار بیشتر بر این مقدار باشد باید به ازای هر کیلو مبلغی بین 10 الی 20 دلار بسته به ایرلاین و مقصد و یا مبلغی در حدود 100 دلار به ازای هر بسته بابت ارسال بار به خارج از کشور پرداخت کرد.

پس بهتر است قبل از پرداخت هزینه فریت بار به خارج از کشور برای حمل بار خود اولویت بندی کرد.

شرکت پارس کالابران ساینار آماده پاسخگویی به سوالات افراد در زمینه فریت بار مسافری است و آماده ارائه خدمات جهت فریت بار به تمام نقاط جهان است.[/vc_column_text][vc_column_text]

مراحل فریت بار
فریت بار مسافری مراحل مختلفی دارد که لازم است چند روز قبل از تاریخ حرکت خود آنها را انجام دهید:

 1.  مراجعه به دایره فریت در فرودگاه بین المللی امام خمینی و درخواست ورود بار به محوطه از مسئول فریت
 2.  بسته بندی کالا : مهمترین قسمت ارسال هوایی کالا، بسته بندی و آماده سازی کالا می باشد. بسیار مهم است که کالاهای خود را به بهترین شکل ممکن بسته بندی کنید. زیرا در صورت عدم بسته بندی مناسب، احتمال اینکه کالای شما در طول پروژه حمل آسیب ببیند، بسیار زیاد است. بنابراین کالاهای خود را با ابزارهای بسته بندی مانند کارتن در صورت امکان کارتن ۵ لایه، سلفون، نایلون های حباب دار با صرف زمان و حوصله، محکم بسته بندی کنید تا متضرر نشوید.
 3. حمل بار به دایره ارزیابی گمرک و انجام تشریفات گمرکی
 4. گرفتن پته سبز گمرکی از گمرک ایران و مراجعه به دفاتر شرکتهای حمل و نقل بار هوایی در جهت تهیه بارنامه و تگ بار
 5. مراجعه به دایره فریت جهت چسباندن تگ بار برروی کالا و اتمام کار

[/vc_column_text][vc_column_text]

نکات مهم در مورد فریت بار مسافری

 1.  اگر شرکت هواپیمایی خاصی را برای مسافرت خود در نظر دارید، الزامی نیست که بار خود را نیز از طریق همان شرکت فریت کنید و می توانید شرکت هواپیمایی دیگری را انتخاب کنید.
 2. شرکت هایی را برای انجام فریت بار خود انتخاب کنید که دارای مجوز بوده و مکانی مشخص در فرودگاه داشته باشند. دقت داشته باشید که برای زدن بارنامه، هرگز پته سبز گمرکی را به افراد غیر مسئول تحویل ندهید.
 3. به یاد داشته باشید که هزینه اصلی که برای فریت بار پرداخت می کنید، بابت بارنامه است و آن را نیز باید با شرکتی که حمل آن را انجام می دهد، تسویه کنید. گمرک جمهوری اسلامی ایران  هیچ گونه هزینه ای برای انجام تشریفات گمرکی از شما دریافت نمی کند و تنها برای صدور پته کالای فریتی مبلغ هزارتومان را باید پرداخت کنید.
 4. به دلیل رقابت بین شرکت حمل و نقل هوایی، قیمت ها در مسیرهای مشخص با هم متفاوت است. بنابراین بهتر است که قبل از بارنامه زدن، قیمت ها را از آژانس های مختلف در مسیرهای مختلف استعلام بگیرد و سپس نسبت به آن اقدام کنید.

[/vc_column_text][vc_column_text]

چه کالاهایی در فریت بار ممنوع می باشد؟

 1. هرگونه لوازمی مانند: اسپری, عطر, ادکلن, شامپو ها, انواع نرم کننده ها, انواع مواد آرایشی, الکل, ترشی جات ها و سرکه که ایمنی هواپیما را به خطر بیاندازد.
 2. اسلحه، کلت و هر گونه تجهیزات نظامی
 3. انواع فیلم، سی دی، دی وی دی که فاقد مجوز از وزارت ارشاد باشد.
 4. کالاهای گرانبهایی نظیر طلا و نقره، سنگ های قیمتی و لوازم آنتیک و عتیقه, نسخه های خطی, تابلو های منیاتوری, آثار هنری اصیل, قالی و قالیچه های قیمتی وهر گونه اشیاء تاریخی که جزئی از میراث و آثار فرهنگی و تاریخی کشور عزیزمان باشد.
 5. اسلحه ومهمات و تجهیزات نظامی
 6. خروج انواع  فیلم , سی دی و …. فقط با داشتن مجوز از وزارت ارشاد قابل ارسال می باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *