پارس کالابران ساینار

فریت بار به استانبول

فریت بار به استانبول

ترکیه کشوری کوهستانی و پر باران است که از سمت شرق و غرب امتداد یافته و با قرار گرفتن در یکی از حساس ‌ترین و بهترین مناطق دنیا، موقعیت جغرافیایی عالی و بسیار خوبی را از آن خود کرده است و گذرگاه جنوب غرب آسیا و اروپا محسوب می شود و کشورهای متعددی به ویژه ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی از این کشور استفاده می کنند، یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا بدون شک ترکیه است.

ترکیه جمعیتی بالع بر ۱۰۰ میلیون نفر دارد و یکی از مهم ترین درآمدهای اقتصادی این کشور زیبا توریست است. این کشور زیبا از آب و هوای بسیار خوب و جلگه ‌ای برخوردار است و مکان ‌های جالب و دیدنی بسیاری نیز دارد به دلیل همین سالانه تعداد زیادی مسافر از سراسر دنیا به آنجا سفر می کنند.

مسافران، مهاجران و دانشجویانی که قصد مسافرت و مهاجرت به کشور ترکیه را دارند نیاز مبرمی به این دارند که بار و لوازم شخصی و لوازم منزل خود را در قالب فریت بار به استانبول ارسال کنند. ارسال بار مسافری شما، به صورت فریت زمینی یا هوایی به ترکیه انجام می شود.

هزینه فریت بار به استانبول

 • نوع و روش حمل بار (هوایی، زمینی و یا دریایی)
 • حجم و مقدار اجناس و یا کالاها
 • نوع اجناس
 • نرخ های پایه شرکت های کارگو

قیمت ارسال بار به شهرهای مختلف ترکیه با هم متفاوت می‌باشند. هزینه‌ فریت بار به شهرهای ترکیه مانند : استانبول، آنکارا، اسپارتا، ازمیر، آدانا، دنیزلی و … با یکدیگر متفاوت است.

هزینه فریت بار به استانبول از ایران به صورت هوایی نسبت به زمینی کمی بیشتر است زیرا در ارسال بار با هواپیما وزن و حجم بار رابطه مستقیمی با مقدار هزینه دارد.

انواع خدمات برای فریت بار به استانبول

 1. بسته بندی اصولی: بهتر است بدانید نحوه بسته بندی وسایل برای فریت بار به استانبول باید به شکل تخصصی انجام شود تا هنگام پذیرش در فرودگاه امام خمینی (ره) مشکلی ایجاد نشود. ذکر این نکته لازم است که چنانچه بار شما بدون بسته بندی اصولی در فرودگاه دریافت شود و در طی مسیر آسیبی به آن وارد شود شرکت هواپیمایی خسارتی بابت آن به شما نمی پردازد.
 2. فریت بار اضافه بار مسافری: چنانچه میزان بار شما بیش از حد مجاز تعیین شده باشد بهتر است از سرویس فریت بار مسافری استفاده کنید، چرا که هزینه آن تنها ۳۰% جریمه اضافه بار در کانتر پروازی است. برای این منظور ۱۰-۷ روز پیش از پرواز با شرکت مورد نظر هماهنگی های لازم را انجام دهید تا پس از دریافت و بسته بندی اصولی بار شما برای طی مراحل گمرکی به بخش بار فرودگاه امام خمینی (ره) فرستاده شود در نهایت بارنامه هوایی همراه با یک رزرو کتبی به شما داده خواهد شد. با استفاده از این سرویس هزینه جریمه اضافه بار را پس انداز کرده و با آرامش خیال به استانبول سفر خواهید کرد.
 3. فریت بار به استانبول به صورت تجاری (کارگو): اگر قصد تجارت اقلامی مانند مواد غذایی، فرش دست بافت، لوازم منزل، صنایع دستی و … دارید می توانید از سرویس فریت بار تجاری استفاده کنید که از هر نقطه شهر به صورت حمل زمینی تا فرودگاه انجام می شود. بعد از انجام امور گمرکی مربوطه بار تجاری شما همراه با بهترین نرخ فریت بار به استانبول فرستاده می شود.
 4. فریت بار اثاث منزل به استانبول: اگر وزن بار شما برای حمل هوایی به استانبول مناسب و مقرون به صرفه باشد پس از بسته بندی مناسب به فرودگاه فرستاده شده و بعد از طی مراحل قانونی به استانبول فرستاده می شود.

تعرفه‌ حمل بار به ترکیه 

 • هزینه بسته‌بندی بار فریت
 • هزینه بارنامه‌ی هوایی
 • هزینه‌ی حمل تا قسمت باربری فرودگاه امام خمینی (ره)
 • هزینه‌ی توزین، تخلیه و بارگیری و در صورت نیاز، انبارداری کالا
 • هزینه‌های گرفتن مجوزهای مربوط به بار و بسته بندی
 • هزینه‌ی تشریفات گمرکی و گرفتن پته مسافری (برگه سبز) یا جواز صادراتی برای کالاهای تجاری

مدارک لازم برای فریت به ترکیه:

• اصل پاسپورت فرستنده و گیرنده
• اصل کارت ملی فرستنده و گیرنده
• کپی بلیط
• آدرس کامل فرستنده و گیرنده به همراه کد پستی / Zip Code گیرنده و شماره تلفن
• لیست بسته بندی کالا به همراه ابعاد بسته ها به سانتی متر

درباره استانبول

استانبول بزرگترین و زیباترین شهر ترکیه است. این شهر مهد فرهنگ و اقتصاد ترکیه نیز می باشد. موقعیت عالی این شهر موجب پیشرفت شگرف آن شده است. این شهر تنها شهری است که در دو قاره جهان واقع شده است نصف این شهر در اروپا و نصف دیگر آن در آسیا واقع شده است و در کنار تنگه بسفر و دریای مرمر واقع شده است. از این حیث نیز یک شهر ساحلی زیبا نیز می باشد که همه ساله مسافران و توریست های زیادی به این سهر می آیند.

زندگی در کشور ترکیه برای خارجی ها از اتحادیه اروپا و ایالات متحده پر هزینه تر نیست. به استثنای مکان های خاص، مسکن و هزینه زندگی در این کشور در مقایسه با کشورهایی دیگر، ارزان تر است. اگرچه اختلافات منطقه ای بر هزینه زندگی تأثیر می گذارد، اما میانگین هزینه اجاره، حمل و نقل، غذا و هزینه های روزانه بسیار پایین تر از اتحادیه اروپا یا ایالات متحده است.

بیشتر آپارتمان های ترکیه دارای یک اتاق نشیمن، سه اتاق خواب، آشپزخانه و حمام هستند. اتاق های مبله بسیار ساده بوده و تنها تجهیزات اساسی و مبلمان در آن موجود است. به عنوان یک خارجی، ممکن است از شما خواسته شود که اجاره خود را به دلار یا یورو پرداخت کنید. پیش پرداخت اجاره ۶ تا ۱۲ ماهه در این کشور رایج است.